Založ si blog

Dajte už tomu Ficovi pokoj a nechajte ho robiť!

Róbert Fico. Najúspešnejší politik na Slovensku. Legenda slovenskej politickej scény. Štvornásobný premiér. A špinavé protislovenské prostitútky ho stále nenechajú pracovať! 

Robert Fico vládol Slovensku 12 rokov (rátam aj tie, čo “vládol” pán budúci prezident Pellegrini). Teraz trinásty rok. Za jeho vlád sa podarilo postaviť diaľnicu do Košíc, zrenovovať nemocnice, naštartovať ekonomický rast, zreformovať školstvo, posilniť naše slovo v Európskej únii, úspešne digitalizovať verejnú správu, efektívne čerpať eurofondy, integrovať menšiny, bojovať proti korupcii (ktorá na “najvyšších miestach ani neexistuje”) a postaviť hrádzu proti extrémizmu. 

Pekný výkon, však? Jedine, že by to tak nebolo. A je to práve kvôli špinavým novinárskym “hyenam”, mimovládkam a Bruselu. 

Nie vážne, veď ináč by určite tá diaľnica do Košíc stála už v roku 2010 tak, ako bolo sľubované. 

Alebo by sme nemali nemocnice v žalostnom stave a lekárov natoľko demotivovaných, že nám nemalé percento absolventov odchádza robiť do Českej republiky. Neboli by sme ani na 42. mieste v indexe kvality zdravotnej starostlivosti (medzi Uruguajom a Čile). 

Neboli by sme ani hlboko pod priemerom krajín OECD vo všetkých meraniach vedomostí našich študentov PISA. Ani tie najhoršie školy, na ktorých žiaci nedosahujú základný level čitateľskej gramotnosti, by sa naprieč rokmi kontinuálne nezhoršovali. 

Neboli by sme ani 21.krajina čo sa týka efektívnosti čerpania eurofondov (pôvodne až 27.). Áno, 40% peňazí z Bruselu sme nevedeli vyčerpať. Fuj, tá hnusná EÚ! Dokedy nám bude nútiť peniaze? 

A digitalizácia verejnej správy? Výsledok digitálnych šampiónov Pellegriniho a Rašiho? Error 404: Požadovaná digitalizácia nebola nájdená. 

Hlavne, že Robo Fico aspoň tie menšiny a najzraniteľnejších “poriešil”. 

Napríklad tak, že policajti hrubo zbili maloletých Rómov v Moldave nad Bodvou, alebo tak, že spolu s Kalim vyštvali Hedvigu Malinovú z krajiny. Alebo tak, že Erik Tomáš robil PR poradcu majiteľom Čistého dňa, keď sa tam znásilňovali pacientky. 

A čo ten boj proti extrémizmu? Veď bol to Robo Fico, kto po voľbách v roku 2016 išiel stavať hrádzu proti extrémizmu a ťahal nás do jadra EÚ. Slovo dalo slovo, Robo sa chce zapáčiť voličom ĽSNS a Republiky, dal im lekciu z politiky, prevzal ich voličov a v posledných dňoch používa slová z gardistickej riekanky pri útoku na opozíciu. Good job! 

Priatelia, toto bolo len zrnko z toho, čo Róbert Fico dokázal. Nehovoriac o DOHĽADATEĽNOM a EVIDENTNOM prepojení talianskej mafie na Úrad vlády, o ktorom sa akosi prestalo rozprávať (pozri ORSR, kľúčové slová Jasaň, Trošková a Vadala). 

A teraz si zoberte, koľko by toho Robo dokázal pre Slovensko. Nebyť protislovenských prostitútok, ktorým neustále musí niečo vysvetľovať. 

Zhrnutie: Áno, text je myslený ironicky. Róbert Fico má jednoduchý recept na politiku, ako vystrihnutý z totalitnej príručky diktátora. Cieľom je nájsť nepriateľa, ktorý môže za všetko. Takto sa dostáva k moci, keď je v opozícii a takto si ju udržiava, keď vládne (a kryje svoje neúspechy). 

Či vy to naozaj nevidíte? 

Memečko na záver 🙂

O lenivých všiach alebo “to nám už fakt drbe v tejto krajine”?

27.04.2024

Štvrtá vláda Roberta Fica splnila to, čo sľubovala. Benzín je lacnejší, rovnako tak ceny potravín. Navyše politikou na všetky štyri svetové strany sme docielili celosvetový mier, takže ja v pokoji môžem písať tento blog s hlbokým presvedčením, že z tohto Absurdistanu nikdy neodídem. Pekné, však? Ale hádajte čo. Benzín je ešte drahší ako v dobe, keď capo di [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

sumwald

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 4451x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu

Kategórie

Archív